27 juli 2024 - 11:20 - Marokko
Ondanks vooruitgang in de ontwikkeling van informatie- en communicatietechnologie (ICT), blijft internettoegang in Marokko relatief duur, zo blijkt uit het jaarlijkse rapport van de Internationale Telecommunicatie Unie (ITU) voor 2024.
Hoewel Marokko hoger scoort op de ICT-ontwikkelingsindex met 91,7 punten, zijn de kosten voor internettoegang een obstakel voor bredere adoptie. Mobiele data en vaste breedbandinternet kosten respectievelijk 12,6% en 23% van het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking.
Lees ook: Internet duurder in Marokko dan in Algerije en Tunesië
Deze hoge kosten vormen een aanzienlijke barrière voor veel Marokkanen om online te gaan, vooral voor mensen met lagere inkomens. Dit belemmert de digitale inclusie en de mogelijkheden voor economische en sociale ontwikkeling die internet biedt.
Lees ook: Digitale uitsluiting: duizenden zonder internet in Nador
De bevindingen van het ITU-rapport benadrukken de noodzaak voor beleidsmakers en telecomproviders om samen te werken aan het verlagen van de internetkosten en het verbeteren van de toegankelijkheid voor alle Marokkanen.
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht