16 juni 2021 - 12:00 - Cultuur
De Marokkaanse steden Fez en Oujda krijgen deze zomer bezoek van de filmploeg van de vijfde "Indiana Jones"-film, meldt het Marokkaans cinematografisch centrum (CCM).
Op 7 juni zijn in Londen de eerste opnames gemaakt voor het vijfde deel van de avonturen van de archeoloog Indiana Jones, een rol die wederom wordt vertolkt door acteur Harrison Ford. Aan zijn zijde spelen Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), Boyd Holbrook (Logan), Shaunette Renée Wilson (The Resident) en Thomas Kretschmann (Avengers: The Age of Ultron), meldt het CCM.
Het vijfde deel van deze serie van Lucasfilm wordt geproduceerd door Steven Spielberg, in samenwerking met Kathleen Kennedy, Frank Marshall en James Mangold, die zijn sporen heeft verdiend met de film Logan. De opnames in Marokko zullen worden verzorgd door de Marokkaanse producent Zakaria Alaoui en zijn bedrijf Zak Productions.
Met de opnames voor de vijfde film in de Indiana Jones-reeks is de lijst van grote internationale producties die in het koninkrijk zijn opgenomen weer verder gegroeid. Eerder zijn er opnames in Marokko gemaakt voor James Bond, Jason Bourne, Mission Impossible en de series Game of Thrones en Homeland.
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses
Hoe actrice Golshifteh Farahani maatjes werd met Leonardo DiCaprio in Marokko