21 januari 2025 - 12:10 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waarschuwt voor illegale zandwinning in het grensgebied met Algerije. Volgens het ministerie verandert de zandwinning de natuurlijke grenzen tussen beide landen. De illegale activiteiten vinden plaats in een gebied dat bekend staat als ’El Arja’, in de buurt van Oulad Slimane.
De Marokkaanse autoriteiten hebben de zandwinning in El Arja stilgelegd. De truckeigenaren die betrokken waren bij de zandwinning, willen hun werk alleen hervatten als ze toestemming krijgen om bouwmaterialen te winnen in het grensgebied. Ze negeren daarmee de regels voor het verkrijgen van de benodigde vergunningen.
Lees ook: Illegale zandwinning in Marokko: hoge verantwoordelijken verdacht
El Arja is een gevoelig punt in de relatie tussen Marokko en Algerije. In maart 2021 ontstond er spanning toen het Algerijnse leger Marokkaanse boeren uit het gebied verdreef. Algerije claimde dat het gebied op Algerijns grondgebied lag. De Marokkaanse boeren protesteerden en riepen de autoriteiten op om in te grijpen.
Lees ook: Logistieke zone Dakhla binnenkort werkelijkheid
De spanningen tussen Marokko en Algerije gaan terug tot de Zandoorlog van 1963. Sindsdien is er een gedemilitariseerde zone tussen beide landen, maar de relatie is nog steeds gespannen. De Marokkaanse autoriteiten zoeken naar een oplossing die voldoet aan de wet en tegelijkertijd de belangen van de bewoners van het grensgebied beschermt.
Marokko blauwe bessenmacht geworden
Bedrijven verdacht van grootschalige fraude in Marokko
Rabat in de problemen door gebrek aan wc’s
FC Barcelona aast op Marokkaanse international
Al Aoula onthult programmering Ramadan 2025
Saoedi-Arabië schort vaccinatieplicht voor Oemrah op
Ophef om luxeverblijf Israëlische minister op kosten van Marokko
Politieagent dood gevonden in appartement Tanger
Datum Eid ul-Fitr volgens astronomische berekeningen in Marokko
Bus crasht in Asilah: 11 gewonden
Arrestaties in Nador na tip over drugshandel
Patiënt pleegt zelfmoord in ziekenhuis Berkane
Douar El Askar in Rabat gesloopt
Marokkaanse sardine wordt luxe tijdens de Ramadan