12 augustus 2011 - 14:45 - Wereld
Frankrijk zal voor eind 2011, 30.000 illegalen uit het land deporteren volgens Franse minister van Binnenlandse Zaken Claude Guéant. De minister, geobsedeerd door het beheersen van de migratiestromen naar Frankrijk, zegt te willen voorkomen dat het land in een communitaristisch systeem valt.
In een interview aan het Frans persagentschap AFP zegt Claude Guéant dat zijn ministerie reeds 17.500 buitenlanders die illegaal in Frankrijk verbleven, heeft gedeporteerd gedurende de eerste zeven maanden van het jaar. Hij voegde daar ook aan toe dat hij niet van plan was te stoppen.
Zijn doel op korte termijn is het verminderen van de legale immigratie van 20.000 man per jaar. Het aantal legale aankomsten zou zo verminderen van 200.000 naar 180.000 mensen. Dit zal zowel "migranten die komen om te werken of te studeren als degenen die komen via een gezinshereniging" betreffen, aldus Claude Gueant die beweert zeer strikte instructies te hebben gegeven aan de betrokken autoriteiten.
Spaanse toeriste waarschuwt vrouwen die alleen reizen naar Marokko
Amerikaans visum van $15.000 voor Marokkanen?
Adviseur Trump in Algiers: Marokkaans Sahara-plan enige optie!
Belastingdocument blokkeert huizenverkoop in Marokko
Eindelijk vrij: ontvoerde Marokkaanse truckers bevrijd
Dure Jawaz-snelwegpas: onvrede groeit in Marokko
Amerikaans visum van $15.000 voor Marokkanen?
Adviseur Trump in Algiers: Marokkaans Sahara-plan enige optie!
Eindelijk vrij: ontvoerde Marokkaanse truckers bevrijd
Marokkaanse plofkraakbende opgerold in Oostenrijk
VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi
Ibtissem en Mariam riskeren 17 jaar cel in Turkije na droomvakantie
Vlucht naar Marokko maakt noodlanding in Malaga
Repressie Marokkanen in Algerije door nieuwe wet?