Marokkaans-Nederlandse meisjes opgepakt voor drugssmokkel in Marokko
Drie Nederlandse vrouwen van Marokkaanse afkomst, werden eerder deze week aangehouden voor drugshandel in Marokko.
4 november 2013 - 08:06 - Civil Society
Ila Kasem is een Nederlandse politieke adviseur en onderzoeker van Marokkaanse komaf. Hij werd op 5 oktober 1967 in Nador geboren.
Hij was de eerste Marokkaanse student bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.
Hij is managing partner bij Van de Bunt Adviseurs in Amsterdam en werd in 2011 voorzitter van Amnesty International Nederland voor een termijn van drie jaar.
Ila Kasem is ook verbonden aan het Wereld Natuur Fonds, het Fonds Podium Kunsten, de Mondriaan Onderwijs Groep, de Nederlandse Stichting voor Psychotechniek (NSvP), het Handels- en Investeringscentrum Marokko, het Marokko Fonds en de Politiekennisraad van de Nederlandse Politieacademie.
Lees meer
Drie Nederlandse vrouwen van Marokkaanse afkomst, werden eerder deze week aangehouden voor drugshandel in Marokko.
In de nieuwe welvaartsindex voor 2013 van de Britse denktank Legatum, neemt Marokko de 4e plaats in de Arabische wereld.
Sadik Harchaoui, geboren in het Marokkaans dorpje Douar Khababa op 4 maart 1973, is een Nederlandse jurist van Marokkaanse komaf. Hij kwam in 1980 aan in Nederland.
De Marokkaans-Nederlandse Greenpeace-activiste Faiza Oulahsen is door een Russische rechter op borgtocht vrijgelaten. Dat meldde Greenpeace vrijdagochtend.
Ibrahim El Bey, een Nederlandse student van Marokkaanse afkomst, zou in Jemen bij gevechten om het leven zijn gekomen.