Drie Marokkanen bij meest invloedrijke Nederlanders
Drie Marokkanen behoren tot de 200 meest invloedrijke mensen in Nederland in 2013. Dat blijkt uit een ranking van De Volkskrant.
28 oktober 2013 - 22:33 - Schrijvers
Norah Karrouche is een Belgische historica van Marokkaanse komaf. Ze werd in 1984 in de Belgische stad Leuven geboren.
Norah Karrouche heeft een Vlaamse moeder en een Marokkaanse vader. Ze promoveerde aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.
In 2010 won Norah Karrouche de Emile Zola-prijs voor haar essay ’Mélancolie résidant à l’étranger", waarin ze de nationaliteitspolitiek vanuit Marokko en het integratiebeleid in Vlaanderen behandeld.
Norah Karrouche was gemeenteraadslid voor de SP.a-partij in de Belgische Leuven.
Begin 2014 vertrok Norah Karrouche naar de Marokkaanse hoofdstad Rabat, om er voor het Nederlands Instituut te gaan werken.
Lees meer
Drie Marokkanen behoren tot de 200 meest invloedrijke mensen in Nederland in 2013. Dat blijkt uit een ranking van De Volkskrant.
Ila Kasem is een Nederlandse politieke adviseur en onderzoeker van Marokkaanse komaf. Hij werd op 5 oktober 1967 in Nador geboren.
Het Belgische paratroopers trainden begin december in de Marokkaanse stad Ouarzazate met het transportvliegtuig C-130 Hercules. Een sprong van 8000 meter hoogte...
Nadia Sminate is de eerste burgemeester van Marokkaanse afkomst in het Belgische Vlaanderen geworden. Zij legde vrijdag de eed af als nieuwe burgemeester van Londerzeel.
De Belgisch-Marokkaanse international Mehdi Carcela was zondag het slachtoffer van een agressie, tijdens een wedstrijd tussen Standard Luik en Leuven.