5 maart 2015 - 20:18 - Wereld
Ruim 1000 mensen hebben zich woensdag in het Franse Bordeaux verzameld om een laatste hulde te brengen aan Hamza Moula. De jonge Marokkaan werd zondag tijdens een ruzie vermoord.
"Het was een uitzonderlijk iemand, moedig, behulpzaam, altijd glimlachend en altijd klaar om zijn vrienden en familie te helpen. Ik ben blij dat ik drie jaar van mijn leven met hem mocht doorbrengen", verklaarde zijn vriendin tijdens de mars.
Hamza Moula werd afgelopen zondag, tijdens een "domme ruzie" tussen twee groepjes jongeren, met een mes in het hart gestoken.
De jongeman was met zijn vrienden op stap in het centrum van Bordeaux toen ze ruzie kregen met andere jongeren. Toen een meisje werd lastiggevallen haalde een van de jongeren een mes tevoorschijn "om zijn vriendinnen te verdedigen en omdat hij bang was". De dader gaf zich dezelfde avond zelf aan bij de politie.
Hamza zal in zijn stad van herkomst, Casablanca, worden begraven.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens