Zoeken

Ruim 1600 huizen op instorten in Marrakech

21 februari 2021 - 18:40 - Marokko

Geschreven door Said A.

In Marrakech blijft het aantal huizen die een instortingsgevaar vertonen, groeien. Op dag van vandaag staan 1600 huizen op instorten in de toeristische stad.

Meerdere verenigingen hebben de autoriteiten over de situatie aangesproken, zonder succes. Dat bericht de Menara afdeling van de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH.

Al Massae schrijft dat de AMDH tot twee maal toe de situatie schriftelijk bij de gemeenteraad van Marrakech heeft gemeld, met name op 25 september 2018 en 3 november 2019. Er werd toen onder meer gesproken over de ernstige staat van woningen in Sidi Mbarek en Douar Arbi. Na een sit-in in de wijk Menara werd op 5 februari 2020 een ontmoeting georganiseerd tussen leden van het maatschappelijk middenveld en de gemeenteraad. Opmerkelijk is dat de voorzitter van de gemeenteraad niet aanwezig was, aldus de AMDH.

Na de meeting werd een commissie opgericht om vanaf 20 februari 2020 een lijst op te stellen van alle huizen op instorten in Marrakech en borden rond deze woningen te plaatsen om burgers voor het gevaar te waarschuwen. Een jaar later werd echter nog niets gedaan. De AMDH vraag uitleg hierover aan de gemeenteraad, maar ook aan de ministeries van Binnenlandse zaken en Islamitische zaken en Habous.

Volgens de AMDH is het aantal gevaarlijke woningen van 1400 naar 1600 gestegen. Een honderdtal van deze woningen is het eigendom van het ministerie van Habous en Islamitische zaken.

Lees meer

Ecodome: Marokkaanse natuurwoningen in de maak

Ingenieur Younes Ouazri komt met milieuvriendelijke woningen in Marokko. De huizen zijn volgens Ouazri een eerbetoon aan de Marokkaanse traditionele architectuur.

Regenseizoen Marokko verhoogt risico op instorting van gebouwen

Met het regenseizoen in aantocht stijgt bij veel Marokkanen de angst om onder het puin van hun huizen te sterven. Veel van de vervallen huizen in het land bezwijken jaarlijks...

Inbrekers huizen wereld-Marokkanen opgepakt in Al Hoceima

De politie heeft in Al Hoceima meerdere verdachten gearresteerd voor inbraken in huizen van in het buitenland wonende Marokkanen.

Vrouw en zoontje in zee verdwenen bij Al Hoceima

Een vrouw afkomstig uit sub-Sahara Afrika en haar zoontje van 5 jaar zijn op dinsdag 22 februari voor de kust van Al Hoceima, in het noorden van Marokko, verdronken.

Marokko: 300 huizen medina Rabat moeten worden afgebroken

Ruim 300 huizen in de medina van Rabat worden als gevaarlijk beschouwd door de stadsautoriteiten en het agentschap voor ruimtelijke ordening in de hoofdstad.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team