Marokko: toeristische woningen binnenkort belast
Eigenaars van woningen in Marokko die op websites zoals AirBnb worden verhuurd, zullen binnenkort belastingen moeten betalen op de winst die ze maken.
- Economie
Twee jaar na Casablanca heeft taxiplatform Heetch de start van zijn activiteiten in Marrakech aangekondigd.
Voor Heetch is de keuze van Marrakech "een nieuwe stap in zijn strategie om snel en zeker een betrouwbaar netwerk te ontwikkelen in de de belangrijkste steden van het land". De groep zet tevens de nadruk op het belang van een samenwerking met professionele taxichauffeurs.
In een eerste tijd zullen een honderdtal chauffeurs met het taxiplatform samenwerken. Tegen komende zomer zullen dat er naar verwachting al 500 zijn. In Casablanca wist Heetch ruim 4000 taxichauffeurs te overtuigen om met het platform samen te werken. Maandelijks worden ruim 150.000 ritten verzorgd in de metropool.
Chauffeurs die in Marrakech met het platform gaan samenwerken krijgen een extra opleiding over het toerisme en de geschiedenis van de stad.
Lees meer
Eigenaars van woningen in Marokko die op websites zoals AirBnb worden verhuurd, zullen binnenkort belastingen moeten betalen op de winst die ze maken.
Air Arabia startte in oktober vorig jaar een nieuwe route tussen Tanger en Marrakech voor 300 dirham. De luchtvaartmaatschappij wil de verbinding nu verder ontwikkelen.
Het taxiplatform Heetch heeft besloten om zijn diensten in Rabat aan te bieden. In Casablanca is de dienst al een dik jaar aanwezig.
Na een jaar onderhandelen heeft het taxiplatform Heetch eindelijk toestemming gekregen om in Casablanca te werken.
Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways wil zich verder ontwikkelen in Marokko met de openingen in mei 2019 van extra routes naar Marrakech en Casablanca.