Marokko: stakende leraren worden ontslagen
Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft besloten om alle jonge leraren die in de afgelopen dagen niet op hun werk zijn komen opdagen om te staken, te ontslagen.
6 februari 2019 - 12:00 - Economie
Eigenaars van woningen in Marokko die op websites zoals AirBnb worden verhuurd, zullen binnenkort belastingen moeten betalen op de winst die ze maken.
De Marokkaans regering werkt aan de laatste details van een nieuwe belasting op vakantiewoningen. De maatregel volgt op de vele klachten van toerismeprofessionals en hotels.
Volgens Médias24 denkt de regering eraan om een elektronische platform te ontwikkelen dat door het ministerie van Toerisme zal worden beheerd en waarop alle vakantiewoningen en hun eigenaars zullen worden geregistreerd. De database zal vervolgens worden gebruikt om eigenaars te belasten.
Enkel eigenaars die op de website geregistreerd zullen zijn, zullen hun woning legaal mogen verhuren.
Ook wenst de regering de eigenaren enkele criteria omtrent hygiëne, veiligheid en comfort op te leggen.
De datum van de inwerkingtreding van de nieuwe belasting werd nog niet besloten. Een bron van het ministerie van Toerisme stelt dat dat aan het einde van het eerste kwartaal zal gebeuren.
Lees meer
Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft besloten om alle jonge leraren die in de afgelopen dagen niet op hun werk zijn komen opdagen om te staken, te ontslagen.
In Marrakech, Martil en Agadir worden het meest vakantiewoningen verhuurd. Dat blijkt uit een onderzoek van advertentiewebsite Avito.
De begroting voor de twee eerste fases van de nieuwe ringweg in Agadir is door de regionale raad van Souss-Massa goedgekeurd.
De prijs van de bedevaart voor Marokkanen voor het jaar 1440/2019 is bekend. Het bedrag zal in één keer tussen 18 februari en 1 maart moeten worden betaald. Dat bericht de...
In Marokko zullen de de GAFA-internetbedrijven (Google, Facebook, Apple en Amazon) binnenkort ook belastingen moeten betalen.