26 december 2020 - 13:40 - Marokko
De Palestijnse organisatie Hamas veroordeelt de overeenkomst om de diplomatieke betrekkingen tussen Marokko en Israël te normaliseren.
"Wij veroordelen de ondertekening van de overeenkomst tussen Marokko en de [Israëlische] bezetting om hun betrekkingen te normaliseren. We zien dit als een grote teleurstelling voor het Palestijnse volk en hun zaak", schreef Sami Abu Zuhri, woordvoerder van Hamas op Twitter.
Ook is de Hamas ontevreden over het feit dat juist premier Saadeddine El Othmani, die ook secretaris-generaal is van de Partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (PJD), deze overeenkomst heeft ondertekend. Voor de Hamas is dit een grote nederlaag voor de islamistische partij. "We roepen op om deze blunder te corrigeren om zo de positie van Marokko en de geschiedenis van de partij in stand te houden", voegde Zuhri toe.
Dinsdag ontving Koning Mohammed VI een delegatie bestaande uit Jared Kushner, senior adviseur van de vertrekkende Amerikaanse president Donald Trump, Meir Ben-Shabbat, Israëls nationale veiligheidsadviseur en Avrahm Joel Berkowitz, assistent van de president van de Verenigde Staten en speciale vertegenwoordiger voor internationale onderhandelingen. Na de bijeenkomst hebben Marokko, de Verenigde Staten en Israël een gezamenlijke verklaring ondertekend.
Marokkaan die AI hielp creëren waarschuwt voor duistere kant
Marokkaanse al twee jaar gestrand in Turkije
Marokkaan komt om bij tragisch ongeval in Spanje, gezin zwaargewond
Marokko koopt Israëlische drones met bereik van 1000 km
Hakim Ziyech moet kiezen
Nieuwe generatie klopt aan bij Walid Regragui
Marokkaan die AI hielp creëren waarschuwt voor duistere kant
Marokko koopt Israëlische drones met bereik van 1000 km
Zomerklapper voor Marokko: 1,8 miljoen landgenoten keren terug
Franse politie: "Gestolen auto’s verdwijnen in Marokko"
Superspionnen Marokko boeken hit na hit, jaloerse diensten verzinnen oorlog
Marokko’s stille crisis: psychisch zieke zwervers
Vueling opent nieuwe rechtstreekse vlucht naar Marokko
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko