19 februari 2025 - 23:00 - Wereld
Een 12-jarige leerling, Hakim, is ernstig gewond geraakt na een choking game of wurgspel door een oudere leerling op het Champollion College in het Franse Dijon. Zijn moeder is van plan om aangifte te doen.
De moeder van Hakim werd door de school gebeld met de mededeling dat haar zoon gewond was geraakt bij een val. Pas na het bekijken van de bewakingsbeelden, hoorde ze van de directrice wat er echt gebeurd was. Een 15-jarige leerling had eerst een ander kind in een wurggreep genomen en daarna Hakim. Hakim raakte bewusteloos en liep daarbij verwondingen op.
Lees ook: Marokkaans kind pleegt zelfmoord door Turkse serie
Door de bewusteloosheid konden hulpverleners geen volledige narcose toedienen. Hakim kreeg 14 hechtingen en zijn tanden werden teruggeplaatst onder lokale verdoving. De moeder moest haar zoon tijdens de behandeling vasthouden, wat een traumatische ervaring was. Hakim heeft moeite met praten en eten sinds het incident. Hij kan alleen vloeibaar voedsel tot zich nemen via een spuit. Zijn moeder noemt het geen spel, maar een poging tot moord.
Lees ook: Ibrahim (13) eerst slachtoffer blue whale challenge in Marokko
Het Openbaar Ministerie in Dijon is een onderzoek gestart. De school heeft disciplinaire maatregelen genomen tegen de 15-jarige leerling, die de feiten heeft bekend.
RC Berkane wint eerste kampioenstitel in Marokko
Grote veranderingen voor Rabat
Dit zijn de nieuwe gezichten van het Marokkaans elftal
Reizigers profiteren van nieuwe maatregelen op luchthaven Nador
Aardverschuiving legt verkeer plat in Al Hoceima
Ziyech en Regragui praten over toekomst bij Marokko
Marokkaanse vrouw gepakt op Barcelona met drugs in maag
Vlaardingse school discrimineert, winkelier reageert met gratis djellaba voor alle leerlingen
Haven Huelva opent nieuwe route naar Tanger Med
Spanje bezorgd over Marokkaans-Israëlisch akkoord
Ex-kasteel Koning Mohammed VI, duurste eigendom van Frankrijk, te koop
Ryanair schrapt opnieuw vlucht naar Marokko
Heldhaftige Khalid (12) redt meisje uit sloot in Nederland
Spanje vertienvoudigt verkoop bommen en granaten aan Marokko