Zoeken

Marokko maakt einde aan monopolie Spaanse groep

20 augustus 2025 - 07:00 - Economie

©

De Spaanse busmaatschappij Alsa, die sinds 1999 actief is in Marokko, staat voor een grote verandering. Nieuwe aanbestedingen voor het stadsvervoer in steden als Marrakech, Tanger en Agadir kunnen een einde maken aan het monopolie van het bedrijf.

De Marokkaanse overheid heeft de aanbestedingen georganiseerd in een poging om de kwaliteit van het openbaar vervoer te verbeteren. Grote transportbedrijven, waaronder Transdev, CTM, Supratours (ONCF) en Citybus, strijden mee om de nieuwe contracten. De overheid wil een budget van 1,04 miljard euro investeren in de modernisering van de sector. Dit geld zal worden gebruikt om het verouderde wagenpark te vervangen door 3700 nieuwe bussen, die onder andere worden aangeschaft bij de Chinese fabrikant Yutong. Daarnaast zullen de maatregelen moeten zorgen voor een verbetering van de veiligheid op de wegen.

Lees ook: Tanger koopt 500 nieuwe bussen

De noodzaak tot modernisering is groot. Zo zijn de bussen in Marrakech gemiddeld twintig jaar oud. In Agadir kampen ze regelmatig met pech, wat ongelukken veroorzaakt. In Tanger zijn er al langer klachten over chronische vertragingen, de slechte staat van de bussen en de ontoegankelijkheid van afgelegen wijken.

Lees ook: Busbedrijf Alsa onder vuur in Tanger

De algemeen directeur van Alsa Marokko, Alberto Pérez, wijst erop dat zijn bedrijf sinds de start met een volledig nieuwe vloot en getrainde Marokkaanse chauffeurs is begonnen. De maatschappij heeft haar passagiersaantal fors zien groeien, van 15 miljoen in 2012 naar 62 miljoen in 2023. Desondanks geven bronnen aan dat Alsa’s marktaandeel in het stadsvervoer de komende maanden mogelijk met 40 tot 45% zal dalen ten opzichte van de huidige 70%.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team