Zoeken

Gezondheidssituatie Casablanca zorgwekkend

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Uit cijfers van het ministerie van Gezondheid, blijkt dat bijna 21.000 mensen in Casablanca lijden aan psychische problemen. Onder hen bevinden zich 3000 mentaal gehandicapten die vrij rondlopen en geen verzorging krijgen.

Een verslag van de lokale afdeling het ministerie over de gezondheidssituatie in de economische metropool, werd deze aan de Prefectuurraad van Casablanca gepresenteerd. Daarin staat onder meer dat vorig jaar, 65.000 mensen seksueel overdraagbare aandoeningen opliepen. 67% betreft de leeftijdsgroep 15-44 jaar.

Nog meer cijfers voor 2012:

 96 gevallen van malaria
 68.752 gevallen van suikerziekte
 65.000 gevallen van SOA
 46.770 gevallen van hypertensie

Verder vermeldt het rapport het gebrek aan logistieke middelen en personeel, met een opvallend tekort aan ziekenwagens. Ook de slechte samenwerking tussen publieke ziekenhuizen en het Universitair Ziekenhuis is problematisch.

Lees meer

Miljoenen Marokkanen te dik

In Marokko zijn ruim 10,3 miljoen volwassenen in overgewicht. Meer dan 63% van hen zijn vrouwen volgens een onderzoek van het Hoge Planningscommissie.

Dode in Marokko door Mexicaanse griep

In Dakhla is vrijdag melding gedaan van twaalf vissers besmet met de Mexicaanse griep A. Een 40-jarige visser met een chronische ziekte, is intussen overleden.

Verkrachting goed voor 18% schoolgeweld in Marokko

Uit een onderzoek van het ministerie van Onderwijs blijkt dat 18% van het geweld op school in Marokko, verkrachtingen betreft.

14.000 mensen berecht in Tetouan

Sinds begin 2012 hebben de rechtbanken in Tetouan bijna 14.000 mensen berecht. Dat blijkt uit een rapport van de lokale politie.

Criminaliteit bereikt hoogtepunt in Casablanca

Casablanca behoort niet tot de meest gevaarlijke steden in de wereld. Toch is de relatief hoge criminaliteit er extreem zorgwekkend, zoals recente politiecijfers bevestigen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team