6 november 2015 - 16:00 - Marokko
Ruim 76.000 mensen zitten momenteel een celstraf uit in Marokko, een aantal dat in de komende maanden naar verwachting nog zal toenemen. Dat meldt het hoofd van de gevangenisadministratie Mohamed Saleh Tamek.
Akhbar Al Yaoum vernam van de gevangenisverantwoordelijke dat de situatie in Marokkaanse gevangenissen extreem zorgwekkend was. De bezettingsgraad bedraagt in sommige penitentiaire inrichtingen 300 procent!
De overbevolking in gevangenissen leidt tot geweld tussen gedetineerden, mishandelingen, mutilaties en zelfs zelfmoorden.
Het geweld tussen gevangenen is in slechts een jaar tijd bijna verdubbeld. Zo werden sinds het begin van het jaar 2479 incidenten tussen gevangenen gemeld, tegen 1410 vorig jaar. Ook het aantal mutilaties is sterk toegenomen naar ruim duizend gevallen. In dezelfde periode werden 7000 mobiele telefoons in beslag genomen en 2000 drugsleveringen onderschept.
Cipiers zijn eveneens het slachtoffer van deze situatie. Sinds januari werden 168 cipiers door gevangenen aangevallen, tegen 88 in 2014.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Ambtenaren Marokko leren verplicht Amazigh en Engels
Marokko op lijst mooiste dorpen ter wereld
Nieuwe ziekenhuizen in Oujda en Nador geopend
Man valt politievrouw aan en verwondt zichzelf in Tanger
Marokko breidt Nador West Med uit, Spanje onder druk
Toeristen opgepakt na straatrace met bolide in Marokko
Marokko arresteert gezochte Turk op luchthaven
Zomervakantie voorbij: Noord-Marokko loopt leeg