24 januari 2025 - 15:30 - Marokko
In Marrakech is een illegale fabriek ontmanteld die vervalste olijfolie produceerde. De fabriek, gelegen vlakbij de Assil-rivier, mengde gewone tafel-olie met verdachte chemicaliën om zo neppe olijfolie te maken.
Deze werd vervolgens verkocht op lokale markten voor 70 dirham per liter. Twee personen zijn gearresteerd in verband met deze zaak. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij de productie en verkoop van de vervalste olie.
Lees ook: Onrust in Marokko door dure en vervalste olijfolie
Het Openbaar Ministerie in Marrakech is een onderzoek gestart om de omvang van het netwerk te achterhalen en alle verantwoordelijken te identificeren. De autoriteiten waarschuwen consumenten voor de gevaren van deze namaakolie, die ernstige gevolgen kan hebben voor de gezondheid.
Lees ook: Marokko haalt olijfolie uit Europa
Consumenten wordt aangeraden om olijfolie alleen te kopen bij erkende verkopers en op te letten bij verdacht lage prijzen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko