23 juli 2020 - 14:40 - Marokko
Een Franse vrouw die sinds maart in Marokko vastzat vanwege de sluiting van de grenzen en het luchtruim, is in een ziekenhuis in Tanger overleden.
Catherine, de dochter van het slachtoffer, vertelde het verhaal van haar ouders aan RTL. Ze maakte van de gelegenheid gebruik om hulp te vragen aan de Franse en Marokkaanse autoriteiten.
De vader van Catherine is 73 jaar en zit nog steeds vast in Marokko. Hij probeerde in de afgelopen dagen tevergeefs de repatriëring van zijn overleden vrouw te regelen zodat ze in Frankrijk zou kunnen worden begraven.
Het koppel was al sinds januari in Marokko met hun camper. Ze probeerden sinds maart om met de boot naar Europa terug te keren. Eind juni kregen ze hoop toen Marokko meerdere boten liet vertrekken. Maar ook toen lukte het hen niet om het koninkrijk te verlaten. De moeder van Catherine werd begin juli plots ziek. Ze overleed op zaterdag 11 juli in een ziekenhuis in Tanger.
"Papa voelt zich niet goed, hij is 73 jaar oud. Hij wil alleen naar huis. We vragen de maan niet (...) Niemand helpt ons.", aldus de wanhopige dochter van het koppel.
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen