Marokko: lichte daling geldoverdrachten Marokkanen in het buitenland
De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst zijn vorig jaar lichtjes gedaald volgens nieuwe cijfers van het Wisselkantoor.
17 februari 2018 - 11:20 - Marokko
In het buitenland gevestigde Marokkanen hebben in januari 5,7 miljard dirham naar Marokko gestuurd, 21,1% meer dan in januari 2017.
Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Marokkaans Wisselkantoor, waarin ook wordt aangetoond dat de directe buitenlandse investeringen in dezelfde periode met 25,5% zijn toegenomen van 1,5 miljard dirham in januari 2017 naar 1,88 miljard dirham in januari 2018.
Voor het Wisselkantoor is deze trend toe te schrijven aan de stijging van de inkomsten met 1,09 miljard dirham, tegen 706 miljoen dirham uitgaven.
De inkomsten van het toerisme stegen in dezelfde periode naar 5,35 miljard dirham tegen 4,04 miljard dirham vorig jaar.
Lees meer
De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst zijn vorig jaar lichtjes gedaald volgens nieuwe cijfers van het Wisselkantoor.
De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar Marokko zijn in de eerste zes maanden van het jaar fors gestegen vergeleken met dezelfde periode in 2017.
Cijfers van het Marokkaanse Wisselkantoor tonen een sterke daling aan van de geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst in de loop van januari.
In het buitenland gevestigde Marokkanen stuurden tussen januari en april 2018 maar liefst 20,99 miljard dirham naar Marokko.
In de eerste elf maanden van het jaar bereikten de geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar Marokko 59,65 miljard dirham.