Minder geldtransfers naar Marokko
Marokkanen in het buitenland sturen steeds minder geld naar Marokko. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Marokkaanse Exchange Office.
7 maart 2019 - 10:00 - Marokko
Cijfers van het Marokkaanse Wisselkantoor tonen een sterke daling aan van de geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst in de loop van januari.
Volgens een rapport van de afdeling daalden de geldoverdrachten in de eerste maand van het jaar met maar liefst 9,2% vergeleken met dezelfde periode in 2018.
In totaal stuurden in het buitenland gevestigde Marokkanen 5,4 miljard dirham naar Marokko in januari tegen 5,95 miljard dirham een jaar eerder.
Dezelfde maand vertoont een 30,4%-daling van de directe buitenlandse investeringen. Deze investeringen bereikten 1,57 miljard dirham.
Positief is volgens het Wisselkantoor dat in dezelfde periode de directe investeringen van Marokkanen in het buitenland met 41,4% naar 2,08 miljard dirham stegen.
Lees meer
Marokkanen in het buitenland sturen steeds minder geld naar Marokko. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Marokkaanse Exchange Office.
Marokkanen in het buitenland stuurden in de eerste acht maanden van het jaar 44,96 miljard dirham naar Marokko.
De geldoverdrachten van in het buitenland gevestigde Marokkanen naar het land van herkomst, blijven sterk dalen volgens nieuwe cijfers van het Marokkaans Wisselkantoor.
De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst zijn vorig jaar lichtjes gedaald volgens nieuwe cijfers van het Wisselkantoor.
In de eerste elf maanden van het jaar bereikten de geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar Marokko 59,65 miljard dirham.