19 juli 2018 - 18:30 - Economie
De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar Marokko zijn in de eerste zes maanden van het jaar fors gestegen vergeleken met dezelfde periode in 2017.
Volgens de meest recente cijfers van het Marokkaans Wisselkantoor stuurden wereld-Marokkanen tussen januari en juni dit jaar 31,9 miljard dirham naar Marokko tegen 29,4 miljard vorig jaar. Dat is 8,5% meer.
In dezelfde periode verslechterde de handelsbalans met 7,8% tot 100,8 miljard dirham tegenover 93,5 miljard dirham in dezelfde periode vorig jaar. Deze verslechtering is te wijten aan de sterkere toename van de import (+21,6 miljard dirham) dan die van de export (+14,3 miljard dirham).
Ook de directe buitenlandse investeringen daalden sterk in de eerste helft van het jaar met een achteruitgang van 33,1% tot slechts 10 miljard dirham.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?