Zoeken

Franse president wil Fransman uit Marokkaanse cel helpen

- Wereld

Geschreven door Fouad Badel

De moeder van Thomas Gallay, een Fransman die sinds februari 2016 in de cel zit in Marokko, werd zondag door de Franse president Emmanuel Macron ontvangen.

Béatrice Gallay vertelde na haar ontmoeting met de president dat hij haar had beloofd dat hij persoonlijk de zaak zal regelen. "Ik ben gerustgesteld. Hij keek me in de ogen en vertelde me dat hij zich persoonlijk met de zaak ging bezighouden. Ik zag dat hij het dossier van Thomas kende. Gezien de betrekkingen tussen Marokko en Frankrijk denk ik dat we een oplossing zullen vinden", aldus de moeder van Thomas Gallay.

De 36-jarige ingenieur vestigde zich in 2014 in Essaouira. Hij werd twee jaar later gearresteerd en ervan beschuldigd mensen die terroristische aanslagen planden financieel te hebben gesteund.

Volgens zijn moeder gaf Thomas Gallay "70 euro aan een kennis". De Marokkaanse politie liet hem tevens een verklaring in het Arabisch ondertekenen terwijl hij deze taal niet eens kent. De oude vrouw probeert al twee jaar zijn transfer naar een Franse gevangenis te regelen maar Marokko weigert mee te werken.

Lees meer

Franse president Emmanuel Macron in Marokko voor inhuldiging HSL

Emmanuel Macron wordt voor het einde van het jaar in Marokko verwacht. De Franse president zal samen met Koning Mohammed VI de nieuwe HSL inhuldigen.

Marokkaanse agenten in Frankrijk om minderjarige migranten te identificeren

Marokko gaat op vraag van Frankrijk agenten naar Parijs sturen om te helpen met de identificatie van Marokkaanse kinderen die illegaal in de Franse hoofdstad verblijven.

Diplomatieke spanningen tussen Marokko en Frankrijk

De Marokkaanse autoriteiten kunnen de ontmoeting tussen de Franse president Emmanuel Macron en de moeder van Thomas Gallay, die sinds 2016 in de gevangenis van Salé vastzit voor...

Fransman veroordeeld voor smokkel "couscous-hasj"

Een 60-jarige Fransman is in het Franse Nimes tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld voor drugssmokkel. Met zijn klanten sprak hij gewoonlijk over "couscous".

Moeder aan Mohammed VI: "Laat mijn zoon zijn straf in Frankrijk uitzitten"

Een Franse vrouw probeert al bijna drie jaar haar zoon naar Frankrijk terug te krijgen. Thomas Gallay werd in Marokko tot vier jaar celstraf veroordeeld voor terrorisme.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team