6 mei 2023 - 13:00 - Marokko
Philippe Casenave, voormalig Frans consul-generaal in Marrakech, zou zijn officiële residentie tussen 2018 en 2020 hebben uitgeleend aan een "vriend" die er "prostituees" ontving. Het nieuws lekte uit nadat de Franse diplomaat op 2 mei werd benoemd tot directeur van het staatsprotocol, een functie die hij intussen moest neerleggen.
Het Engelstalige webmagazine Politico Europe onthulde dit nieuws op 5 mei, waarbij werd vermeld dat Philippe Casenave zijn dienstwoning in Marrakech aan een "vriend" had geleend, die deze eigendom van de Franse staat, een riad van 785 m², als zijn eigen huis gebruikte. De diplomaat moest afzien van de prestigieuze functie van directeur van het staatsprotocol na onthullingen van drie van zijn collega’s, die hebben geleid tot een "snelle" interne onderzoek.
Lees ook: Voormalige Marokkaanse diplomaat consulaat Barcelona cel in
Het schandaal veroorzaakt opschudding in de Franse diplomatieke wereld omdat de genoemde vriend, een interieur designer, in het weekend "vrienden" ontving in de officiële residentie van Casenave in Marrakech en daarbij zelfs het luxueuze gegraveerde diner zilverwerk van de Franse Republiek gebruikte. Volgens het interne onderzoek ontving de vriend van de consul er regelmatig "jongeren, vermoedelijk prostituees", in afwezigheid van de consul.
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham