22 augustus 2021 - 15:00 - Marokko
Twee krokodillen, een vrouwtje en een mannetje, zullen in september het Franse Lyon verlaten voor Marokko, waar ze in een natuurlijke omgeving zullen worden vrijgelaten.
Een nieuw leven wacht de twee reptielen in Marokko. Beide krokodillen verblijven sinds de jaren 70 in het dierenpark La Tête d’Or in Lyon. De bezoekers zien de dieren met verdriet vertrekken. "Het is bizar dat ze weggaan. Ik ben het gewoon om hen te zien, ik ga een beetje triestig zijn maar het is beter voor ze", zegt Jules, een vaste bezoeker van het park, aan France Info.
Lees ook: Welkom Driss, de eerste in Marokko geboren krokodil
Grégory Doucet, burgemeester van Lyon, had begin juli het vertrek van de twee krokodillen naar Marokko aangekondigd tijdens de inhuldiging van het Aziatisch bos in het dierenpark. Hij vertelde toen dat het een "kwestie van dierenwelzijn" was. Beide reptielen zullen in een beschermde oued in een natuurlijke omgeving leven.
De krokodillen die naar Marokko worden gestuurd kunnen tot 250 kilo wegen en van 1,5 tot 2,5 meter lang worden. In de natuur kan het dier tot 45 jaar leven. De reptielen leefden in het wild in Marokko tot de jaren 50 en kunnen nog steeds in Mauritanië en Tsjaad worden gevonden.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk