27 oktober 2024 - 08:50 - Marokko
Frankrijk zet een nieuwe stap in de erkenning van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara. Volgens het Geopolitiek Instituut Horizons (IGH) opent Frankrijk binnenkort een consulaat-generaal en een Frans instituut in Laayoune.
Deze stap volgt drie maanden na de officiële erkenning van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara door de Franse president Emmanuel Macron in een brief aan Koning Mohammed VI.
Lees ook: Koning Mohammed VI bedankt Franse president voor "eerlijke" steun
IGH, een onafhankelijk expertisecentrum voor geopolitieke analyse van de Maghreb, Sahel en Atlantisch Afrika, baseert zich op een bron binnen het Élysée. De aankondiging van de opening zou kunnen plaatsvinden tijdens Macron’s toespraak voor het Marokkaans parlement op 29 oktober. Het consulaat-generaal zou gevestigd worden in een villa aan de boulevard Essalam in het administratieve district van Laayoune. De opening, samen met die van het Frans instituut, is gepland voor 6 november, de symbolische datum van de Groene Mars.
Het consulaat-generaal van Frankrijk wordt de eerste diplomatieke vertegenwoordiging van een Europees land in de regio. Het zal bevoegd zijn voor de regio’s Laayoune-Sakia El Hamra en Dakhla-Oued Ed-Dahab. IGH citeert de bron in het Élysée die stelt dat "dit een complete inrichting is die concreet de nieuwe Franse positie ten aanzien van de Sahara markeert".
Lees ook: NOS toont kaart van Marokko met Sahara
Begin oktober hintte Agnès Humruzian, directeur van het Frans instituut du Marokko, al op deze ontwikkeling. Tijdens de presentatie van het cultureel programma voor 2024-2025 gaf ze aan dat het Frans instituut "nog verder wil gaan in de Marokkaanse Sahara". Deze uitspraak sluit aan bij de informatie van IGH.
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
French Montana en Sheikha Mahra verloofd: monsterring van 1,1 miljoen dollar
Illegale aanbouw in Tanger onmiddellijk gesloopt
Goudmarkt Marokko onder druk
Marokko bestrijdt droogte met 22.000 drijvende zonnepanelen
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko
Illegale aanbouw in Tanger onmiddellijk gesloopt
Goudmarkt Marokko onder druk
Marokko bestrijdt droogte met 22.000 drijvende zonnepanelen
Marokko koopt hypermoderne bussen
Marokko verbiedt gevaarlijke nagellak
Passagiers Ryanair moeten opletten in Marokko
Bekende inbreker opgepakt in Berkane