18 november 2022 - 18:00 - Cultuur
Vanaf deze week is het misdaaddrama ’The Way to Paradise’, het speelfilmdebuut van de Marokkaans-Nederlandse regisseur Wahid Sanouji, te zien in de bioscoopzalen. Metro maakt een recensie van het (niet zo) fictieve verhaal over een jonge rechtenstudent die zich staande moet houden in een maatschappij die hem constant uitkotst en uiteindelijk kiest voor de jihad.
The Way to Paradise vertelt het verhaal van Najib, een jonge, in Nederland geboren Marokkaan, die net zijn rechtenstudie heeft afgerond en graag zijn master wil halen. Najib woont in Amsterdam West met zijn familie en heeft een vriendin. Kortom alles gaat de goede weg op tot zijn oudere broer wordt opgepakt voor criminele activiteiten. Najib moet voortaan voor zijn familie zorgen en voelt zich genoodzaakt zijn studie te stoppen om geld te kunnen verdienen.
Lees ook: Adil en Bilall over film Rebel: "Ook vrienden vetrokken naar Syrië"
In zijn pogingen om te voorzien in de behoeften van zijn familie wordt Najib geconfronteerd met vooroordelen en racisme. Ook de onfrisse contacten van zijn broer dragen bij tot de afbrokkeling van al zijn zekerheden. Wanneer hij de wanhoop nabij is wordt hij benaderd door Brahim die zegt dat hij hem wil helpen maar in feite misbruik maakt van zijn kwetsbaarheid en hem uiteindelijk overtuigt dat hij een Jihadstrijder moeten worden.
Lees ook: Maryam Hassouni rekent af met giftige filmindustrie
Een groot aantal scènes speelt zich af op bekende plekken in Amsterdam-West en schetst met name de aftakeling van het vertrouwen van Nabil in de Nederlandse samenleving. In de trailer van de film wordt de vraag gesteld: "Weet jij waarom er hier nog nooit een aanslag is gepleegd? Het antwoordt is tekenend voor het gevoel van de onmacht van Nabil in de film. "Omdat wij als moslims van Nederland houden. Maar houdt Nederland van ons?"
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko