Zoeken

Hitmaker DJ Van in de problemen na bedreigen Saad Lamjarred

17 november 2025 - 10:00 - Cultuur

De Marokkaanse muziekproducer DJ Van moet zich voor de rechter verantwoorden voor het uiten van bedreigingen tegen zanger Saad Lamjarred. Daarnaast is hij al jaren verwikkeld in een financieel geschil over de populaire hit "Enty Baghya Wahed", waarbij de oorspronkelijke makers van het lied hem beschuldigen van het illegaal toe-eigenen van miljoenen dirhams aan inkomsten. Het conflict, dat al sinds 2019 loopt, heeft nu een nieuwe dimensie gekregen met de betrokkenheid van Saad Lamjarred zelf.

Het geschil over de rechten van het bekende nummer "Enty Baghya Wahed" escaleerde in 2019, toen componist Mohamed Rifai en tekstschrijver Samir El Moujari de zaak voor de rechter brachten. Zij beweren dat DJ Van eenzijdig een contract voor internationale distributie met Universal Music afsloot, zonder hun medeweten of toestemming. Hierdoor zouden zij verstoken zijn gebleven van hun materiële en intellectuele rechten. Rifai onthulde aan Al3omk dat het lied ongeveer 2 miljoen dirham aan inkomsten heeft gegenereerd, waarvan DJ Van uitsluitend heeft geprofiteerd. Rifai spreekt van een "onrechtmatige toe-eigening" van de inkomsten uit het werk en noemt het een "duidelijke oplichtingsoperatie."

Lees ook: Miljoenenruzie om hit ’Enty’ van Saad Lamjarred

Vorig jaar breidde de lijst van aanklagers zich uit met zanger Saad Lamjarred. De zanger beschuldigde DJ Van ervan zijn handtekening te hebben "vervalst" op documenten voor internationale distributiecontracten, terwijl hij stelde dat hij dergelijke overeenkomsten nooit was aangegaan. Daarop bedreigde DJ Van de zanger. Na de audities van beide partijen door de gerechtelijke politie en de overdracht van het proces-verbaal, heeft het Openbaar Ministerie bij de rechtbank van eerste aanleg in Marrakesh besloten de muziekdistributeur te vervolgen, zij het in staat van vrijheid.

De advocaat van Saad Lamjarred liet weten dat de vervolging is ingesteld "in het kader van de wettelijke bevoegdheden van het openbaar ministerie en na de afronding van het vooronderzoek." Hij benadrukte verder: "de zaak volgt de regels van het eerlijke proces vastgelegd in de Grondwet." Het dossier bevindt zich nu in de laatste fasen en een oordeel over de schadevergoeding wordt verwacht, gebaseerd op een financieel deskundigenrapport dat bij justitie is ingediend.

Lees ook: Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage

Rifai meldde dat een deskundigenrapport, uitgevoerd in opdracht van het Hof van Beroep van Marrakesh, heeft aangetoond dat DJ Van de enige begunstigde was van de aanzienlijke inkomsten die de hit op digitale platforms, met name YouTube en Spotify, genereerde. De oorspronkelijke makers van de tekst en melodie, El Moujari en Rifai, ontvingen geen enkel deel van deze winsten, zo lieten rechthebbenden in een verklaring weten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team