5 juni 2023 - 10:00 - Economie
Piepkleine stadsauto’s worden steeds populairder en ook Fiat heeft er nu eentje in zijn aanbod: de Topolino. De auto wordt geproduceerd in de Stellantis-fabriek in de Marokkaanse stad Kenitra, en vormt samen met de Citroën Ami en de Opel Rocks-e, een trio van originele vierwielers.
De Topolino valt op door zijn originele design, met een roldakje en ronde koplampen is het een soort elegante Fiat 500 met een zomerse kleurstelling. De terugkeer van dit legendarische voertuig symboliseert het engagement van de site om zijn portfolio van elektrische vierwielers uit te breiden.
Lees ook: Marokko krijgt eerste testcentrum voor autoprototypes in Afrika
De Fiat Topolino is een elektrisch autootje dat speciaal bedoeld is voor gebruik in stedelijke omgevingen. Het heeft dezelfde technische kenmerken als de vorige modellen van de Stellantis groep: twee zitplaatsen, een lichtgewicht ontwerp en een composiet kunststof carrosserie. Zijn 100% elektrische motor van 6 kW (8,2 pk) wordt aangedreven door een 5,5 kWh batterij die een actieradius van 70 km en een topsnelheid van 45 km/u garandeert.
Lees ook: Ferrari viert Rabat (video)
Het voertuig wordt op 4 juli 2023 aan het publiek voorgesteld en zal begin 2024 op verschillende Europese markten te koop zijn. Tegen 2030 zou de Stellantis-fabriek in Kenitra zo’n 50.000 elektrische vierwielers per jaar moeten produceren. De prijs is nog niet bekend, maar zou in dezelfde orde van grootte moeten liggen als zijn grotere zussen.
Belgische Marokkanen cel in voor drugshandel in Sebta
Meisjes in gevaar na aardbeving in Marokko?
Schandaal in Casablanca: Palestijn gezocht, Marokkaanse gearresteerd
Impasse in de Sahara: Marokko en Polisario onwrikbaar
Marokko start aanleg en nieuwe snelweg
Voetbalwedstrijd Marokko-Zambia vandaag (live)
Woninghulp Marokko: dit zijn de bedragen
Transavia start nieuwe vlucht naar Marokko
Chinese groep en holding Koning Mohammed VI bouwen groot industrieel complex in Marokko
Marokko stopt productie Heineken bier
Gedwongen vertrek Yango kort na aankomst in Marokko
Belangrijke donatie van Hyundai aan slachtoffers aardbeving in Marokko
Solidariteit of kapitaalvlucht? Bedrijven Marokkaanse diaspora onder de loep na aardbeving
H&M doneert $250.000 voor slachtoffers aardbeving in Marokko