18 februari 2025 - 20:30 - Marokko
Fiat, de Italiaanse autofabrikant, zal dit jaar een nieuwe auto lanceren in zijn Stellantis-fabriek in Kenitra, Marokko. Het gaat om de "New Multipla", een compacte SUV die de productie van de compacte Tipo en de 500X zal vervangen. Beide modellen worden tegen het einde van het jaar niet meer geproduceerd.
De "New Multipla" is gebouwd op het modulaire platform "smart car" van de groep en deelt zijn technische basis met de toekomstige Citroën C3 Aircross en Opel Crossland. De lengte is ongeveer 4,40 meter. Dit nieuwe model zal op de markt komen met verbrandingsmotoren, micro-hybride en elektrische aandrijving, afhankelijk van de markt. De auto zal vanaf oktober 2025 uit de fabriek rollen.
Lees ook: Nieuwe Fiat Multipla SUV wordt in Marokko geproduceerd
In de Stellantis-fabriek worden al de Peugeot 208 en de elektrische Citroën Ami, Opel Rocks-e en Fiat Topolino geassembleerd. Fiat heeft de ambitie om de productiecapaciteit van zijn Marokkaanse fabriek in Kenitra tegen 2030 te verhogen tot 400.000 voertuigen per jaar, plus 50.000 elektrische voertuigen. De groep heeft eind 2022 een investering van 300 miljoen euro in deze fabriek vrijgemaakt.
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie