Zoeken

FBI onderzoekt activiteiten Marokkaanse zakenman Youssef Mandour

27 november 2025 - 09:00 - Wereld

Het Amerikaanse federale onderzoeksbureau FBI is een onderzoek gestart naar de activiteiten van Youssef “Joseph” Mandour, een bekende Marokkaanse zakenman en eigenaar van diverse aannemersbedrijven, waaronder Sanford Federal, Talon Services en Far Group.

Eerste aanwijzingen tonen aan dat de ondernemingen van Mandour contracten hebben binnengehaald bij verschillende federale overheidsdiensten en tegelijkertijd onderaannemingscontracten hebben gesloten met kleine bedrijven. Deze bedrijven zouden vervolgens niet zijn betaald voor de geleverde diensten.

Lees ook: FBI rekent af met Marokkaanse cybercrimineel

Het FBI heeft in een persbericht gereageerd op de zaak: “Wij zijn vastbesloten om de slachtoffers te identificeren om te garanderen dat zij de diensten, compensaties en rechten krijgen die zijn voorzien door de federale en staatswetten. Wij roepen elke persoon of onderneming met relevante informatie op om een kort formulier in te vullen op onze website.”

Het Bureau verzekert dat de verzamelde informatie met de grootst mogelijke vertrouwelijkheid zal worden behandeld. Het FBI behoudt zich het recht voor om de betrokkenen te contacteren voor aanvullende informatie in het kader van het lopende onderzoek.

Lees ook: FBI pakt Marokkaanse oplichter die opschepte in podcast

Youssef Mandour is de ex-echtgenoot van een Marokkaanse parlementslid, die momenteel vicevoorzitter is van de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceïma. Hij verwierf bekendheid nadat hij zijn plannen had aangekondigd om een “100% Marokkaans” militair pantservoertuig te produceren.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team