Leider Polisario spreekt opnieuw over oorlog met Marokko
Mohamed Abdelaziz, leider van de Polisario-beweging, heeft in een brief aan de Verenigde Naties opnieuw over de mogelijkheid van een gewapend conflict met Marokko gesproken.
27 april 2016 - 20:30 - Marokko
Fayçal Al Kassem, invloedrijke Syrische presentator, heeft op sociale media hard uitgehaald naar Algerije en zijn steun geuit aan Marokko in het Sahara dossier.
« De meeste Arabieren beschouwen de Sahara nu als Marokkaans. Wat verwachtten de Algerijnse generaals na Iran te hebben gesteund? », schreef de bekende journalist op Twitter en Facebook.
Het bericht werd in slechts enkele uren tijd tienduizenden keren geliked. Logisch als men weet dat Fayçal Al Kassem ruim 9,6 miljoen volgers heeft op Facebook en 3,2 miljoen op Twitter.
De dag nadien plaatste Al Kassem een nieuw bericht waarin hij opnieuw kritiek uitte op Algerije. « Als Algerije beweert het recht tot zelfbeschikking van het Sahrawi volk te verdedigen, waarom kent het dit recht dan niet toe aan zijn eigen volk? »
Lees meer
Mohamed Abdelaziz, leider van de Polisario-beweging, heeft in een brief aan de Verenigde Naties opnieuw over de mogelijkheid van een gewapend conflict met Marokko gesproken.
Koning Mohammed VI heeft een telefonisch gesprek met de Russische President Vladimir Poetin over de Marokkaanse Sahara gehad. Dat meldt het Koningshuis.
De Verenigde Staten hebben opnieuw hun steun geuit aan het Marokkaanse autonomieplan voor de Sahara.
Marokko en Algerije hebben opnieuw ruzie over de Marokkaanse Sahara. Het koninkrijk heeft gisteren hard uitgehaald naar Algerije en stelt dat het buurland « alle...
Een massagesalon zorgt al enige tijd voor ophef in Tetouan. De plek is al vier jaar open en is in werkelijkheid een bordeel. En blijkbaar is dat geen geheim in de regio.
Ruim 11 miljoen Marokkanen waren eind 2015 op Facebook ingeschreven. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Marokkaanse ministerie van Communicatie over persvrijheid.
De onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara Polisario heeft Marokko voor de zoveelste keer met een oorlog bedreigd als de Verenigde Naties geen referendum houden.
Mohamed Abdelaziz, leider van de Polisario beweging voor de onafhankelijkheid van de Sahara, is dinsdag op 69-jarige leeftijd overleden.
Ruim drie miljoen mensen hebben zondag in Rabat gedemonstreerd tegen recente uitspraken van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Ban Ki-Moon over de Marokkaanse Sahara.
Algerije heeft gereageerd op de recente verklaringen van Marokko en met name van Koning Mohammed VI, over het conflict rond de Marokkaanse Sahara.