17 september 2021 - 11:20 - Marokko
Reizen naar landen van de Europese Unie wordt gemakkelijker voor Marokkanen. De Europese Commissie heeft woensdag besloten dat de door Marokko afgegeven Covid-19-certificaten in overeenstemming zijn met die van de Europese Unie (EU).
Dit is goed nieuws voor Marokkanen en buitenlanders die hun gezondheidspas in Marokko hebben ontvangen. Door dit besluit is Marokko het enige Afrikaanse en Arabische land dat een dergelijke status heeft binnen de Europese Unie. "Door het Koninkrijk Marokko overeenkomstig het ’SGC’Cov-’systeem afgegeven Covid-19-vaccinatie- en testcertificaten worden, teneinde het recht van vrij verkeer binnen de Unie te faciliteren, beschouwd als gelijkwaardig met die welke zijn afgegeven overeenkomstig Verordening (EU) 2021/953," zo luidt de tekst van het Europese besluit geciteerd door MAP.
Lees ook: Marokko lanceert vaccinatiepaspoort
De Commissie voegt eraan toe dat Marokko bij verordening wordt verbonden met het vertrouwenskader voor het digitale Covid-certificaat van de EU. Het besluit van Brussel volgt op technische tests die de Europese Commissie heeft uitgevoerd om de echtheid, geldigheid en integriteit van de in Marokko afgegeven vaccinatiepaspoorten te controleren.
Volgens hetzelfde besluit heeft Marokko aan de Europese Commissie meegedeeld dat het de door de EU-lidstaten en de landen van de Europese Economische Ruimte (EER) afgegeven vaccinatie-, test- en herstelcertificaten aanvaardt.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd