Zoeken

Europa wil instituut om imams te vormen

- Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Om de radicalisering van moslims tegen te gaan wil de Europese Unie de opleiding van imams zelf in handen nemen.

Voorzitter van de Europese Raad, Charles Michel, zei maandag dat hij voorstander was van de oprichting van een "Europees Instituut voor de opleiding van imams", schrijft 7sur7. Hij bezocht samen met de Oostenrijkse kanselier Sebastian Kurz, de plek in Wenen waar vorige week een terreuraanslag plaatsvond.

"Ik denk bijvoorbeeld dat we op Europees niveau een gesprek zouden moeten voeren over de oprichting van een ​​Europees Instituut voor de opleiding van imams", verklaarde hij voor de pers. "Wij zijn van mening dat terrorisme een serieuze bedreiging vormt voor de waarden waarop het Europese project is gebaseerd en we zijn niet van plan om zwakheid of laksheid te tonen", benadrukte de voorzitter van de Europese Raad.

Hij sprak ook nog over het belang van gemeenschappelijke strategieën om de monitoring van potentiële- en gewezen jihadstrijders te verzekeren.

Lees meer

Moskeeën Nederland pleiten voor lokale imamopleiding

Moskeeën in Nederland willen dat er opnieuw aandacht komt voor de plaatselijke opleiding van imams, om te voorkomen dat moskeeën in handen van "radicale predikers" zouden vallen.

Oostenrijk sluit moskeeën en wijst imams uit

Oostenrijk heeft de sluiting van zeven moskeeën besloten en overweegt meerdere imams het land uit te zetten.

Marokko : imams mogen niet over karikaturen profeet spreken

De de hoge raad van moslimgeleerden (CSO) zal compromisloos zijn. Alle preken van imams in Marokko moeten deze vrijdag elke zinspeling op de karikaturen van de profeet vermijden.

Moskeeën Algerije krijgen instructies voor vrijdagpreek tegen Marokko

De Algerijnse overheid heeft de imams in het land instructies gegeven over de inhoud van hun vrijdagpreek. De vrijdagpreek moest gaan over de Sahara-kwestie en Marokko.

Spanje eist coronatest van reizigers uit Marokko

Marokkanen moeten bij aankomst in Spanje een negatief coronavirus-test tonen. De test mag niet ouder zijn dan 72 uur. Spanje hanteert deze regels voor alle reizigers die...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team