Zoeken

Oostenrijk sluit moskeeën en wijst imams uit

10 juni 2018 - 16:00 - Wereld

Geschreven door Fouad Badel

Oostenrijk heeft de sluiting van zeven moskeeën besloten en overweegt meerdere imams het land uit te zetten.

De imams worden ervan verdacht financieringen uit het buitenland te hebben ontvangen. Van twee imams staat de uitzetting al vast. Dat laat de Oostenrijkse minister van Binnenlandse zaken Herbert Kickl weten.

Een onderzoek is nog aan de gang naar tientallen andere imams. Sinds 2015 is het in Oostenrijk verboden voor religieuze groeperingen om geld vanuit het buitenland te ontvangen.

Volgens bondskanselier Sebastian Kurz is er in Oostenrijk namelijk geen plaats voor "parallelle samenlevingen, de politieke islam en radicalisering". In het land wonen 600.000 moslims, veelal van Turkse afkomst.

Lees meer

Marokko stuurt 400 imams naar Europa voor Ramadan

Marokko heeft ruim 400 imams naar het buitenland gestuurd om de moslims tijdens de maand Ramadan, die op donderdag begint, te begeleiden.

Nederlandse moslims denken aan boycot offerfeest

Eid ul-Adha wordt dit jaar in augustus gevierd. In Nederland is een deel van de moslims echter van plan om het feest te boycotten na een oproep van een aantal moskeeën.

Oostenrijk vraagt aan EU om imams te registreren

Oostenrijk heeft de Europese Unie opgeroepen om alle imams die in de Unie actief zijn te registreren. De oproep is ingegeven door de terroristische aanslag op 2 november 2020 in...

Marokkaanse imams in België aangekomen

Woensdag zijn 43 imams en morchidates uit Marokko in Brussel aangekomen om moslims te begeleiden tijdens de Ramadan in België.

Europa wil instituut om imams te vormen

Om de radicalisering van moslims tegen te gaan wil de Europese Unie de opleiding van imams zelf in handen nemen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team