10 juni 2018 - 16:00 - Wereld
Oostenrijk heeft de sluiting van zeven moskeeën besloten en overweegt meerdere imams het land uit te zetten.
De imams worden ervan verdacht financieringen uit het buitenland te hebben ontvangen. Van twee imams staat de uitzetting al vast. Dat laat de Oostenrijkse minister van Binnenlandse zaken Herbert Kickl weten.
Een onderzoek is nog aan de gang naar tientallen andere imams. Sinds 2015 is het in Oostenrijk verboden voor religieuze groeperingen om geld vanuit het buitenland te ontvangen.
Volgens bondskanselier Sebastian Kurz is er in Oostenrijk namelijk geen plaats voor "parallelle samenlevingen, de politieke islam en radicalisering". In het land wonen 600.000 moslims, veelal van Turkse afkomst.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd