16 juli 2021 - 15:20 - Wereld
De Verenigde Arabische Emiraten hebben op 13 juli hun groene lijst van veilige landen aangepast. Marokko, Portugal en Spanje zijn van de lijst afgehaald. Dit betekent dat reizigers vanuit deze landen bij aankomst verplicht in quarantaine moeten.
Momenteel staan er op de groene lijst van de Emiraten vijfendertig landen waaronder Albanië, Armenië, België, Canada, Frankrijk, Hongarije, Jordanië, Nederland, Ierland, Roemenië, de Seychellen, Turkmenistan en Vaticaanstad. Reizigers die uit deze landen komen, hoeven bij aankomst niet in quarantaine. Wel moeten ze bij aankomst op de luchthaven van Abu Dhabi een PCR-test laten afnemen. Gevaccineerden moeten op dag 6 weer getest worden. Niet-gevaccineerden moeten op dag 6 en 12 verplicht een PCR-test doen.
Lees ook: Thuisisolatie in plaats van 10-daagse quarantaine voor wereld-Marokkanen uit B-lijst-landen
Andere landen die van de groene lijst zijn geschrapt zijn Bhutan, Brunei, Finland, Groenland, Japan en Oezbekistan. Reizigers die ingeënt zijn moeten zeven dagen in zelfisolatie verblijven en op dag 6 een PCR-test ondergaan. Niet-gevaccineerden moeten 12 dagen in quarantaine en op de elfde dag moeten ze zich laten testen.
Het ministerie van Toerisme in de Verenigde Arabische Emiraten benadrukt dat de maatregelen gelden voor alle reizigers. De regels gelden dus ook voor de staatsburgers van de Verenigde Arabische Emiraten. Het ministerie zegt dat er per land gekeken is naar de epidemiologische situatie.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip