21 januari 2025 - 16:20 - Economie
Ruim veertien maanden na de start laat het onderzoek naar de ontwikkeling van de Marokkaanse handelsvloot nog steeds op zich wachten. De regering spant zich in om deze vertraging in te halen.
Het onderzoek volgt op de oproep van Koning Mohammed VI in zijn toespraak ter gelegenheid van de Groene Mars, waarin hij de noodzaak benadrukte van een sterke en concurrerende nationale handelsvloot. Adviesbureau Boston Consulting Group presenteerde donderdag een voortgangsrapportage tijdens een bijeenkomst in Rabat met de betrokken ministers. De ministers gaven feedback op de presentatie om het succes van het onderzoek te waarborgen, meldt het ministerie van Transport en Logistiek.
Lees ook: Marokko’s handelsvloot: 100 schepen in 2040
Minister van Transport en Logistiek, Abdessamad Kayouh, vroeg het adviesbureau om alle betrokken ministeries te raadplegen en hun opmerkingen mee te nemen in het onderzoek. Om een handelsvloot te ontwikkelen, moet Marokko "investeerders die in deze sector willen stappen betere voorwaarden bieden dan andere landen, op het gebied van belastingen, financiering, verzekeringen, enz.", aldus voormalig minister van Transport en Logistiek, Mohamed Abdeljalil, aan Le360.
Lees ook: Koning Mohammed VI: "Zee is sleutel tot ontwikkeling in Afrika"
"Omdat het een complex onderwerp is, kunnen we dankzij het onderzoek niches identificeren en de interesse van de particuliere sector wekken om zich in die niches te ontwikkelen, met eventuele steun van de staat of in het kader van het investeringshandvest", vervolgde hij. Hij benadrukte de groeiende interesse van investeerders uit de Emiraten in dit project. "We hebben het erover gehad tijdens het bezoek van de Koning aan Abu Dhabi. Er zijn een aantal bedrijven die een kans zien om een vloot in Marokko te ontwikkelen."
Bedrijven verdacht van grootschalige fraude in Marokko
Rabat in de problemen door gebrek aan wc’s
FC Barcelona aast op Marokkaanse international
Al Aoula onthult programmering Ramadan 2025
Saoedi-Arabië schort vaccinatieplicht voor Oemrah op
Inwoners Marrakech in opstand tegen alcoholverkoop
Gouden tijden voor Marokkaanse franchisemarkt
H&M zoekt heil in Marokko vanwege Trump’s importheffingen
Geldsmokkel op Marokkaanse luchthavens: deviezenautoriteit op scherp
Trump wil Chinese investeringen in Marokko beperken
Marokkaanse fiscus jaagt op mkb’s
Wereldbank investeert 250 miljoen dollar in Nador
Marokkaanse dirham handhaaft stabiele koers
Marokkaanse zelfstandigen ontduiken massaal belasting