3 juli 2020 - 17:00 - Wereld
Marokko staat op de lijst van "veilige landen" waarvan de onderdanen sinds woensdag terug in de Europese Unie mogen reizen. Toch heeft Duitsland besloten om Marokkanen niet toe te laten.
Berlijn heeft naast Marokko ook besloten om mensen uit Algerije, Rwanda en Servië te weigeren, dit ondanks dat de vier landen op de lijst van de EU staan.
Volgens het Duitse ministerie van Buitenlandse zaken zullen enkel inwoners uit Australië, Georgië, Canada, Montenegro, Nieuw-Zeeland, Thailand, Tunesië, Uruguay, Japan, Zuid-Korea en China naar Duitsland mogen reizen.
Voor Japan, Zuid-Korea en China wordt wel een voorwaarde opgelegd, met name dat de drie Aziatische landen ook terug Duitsers op hun grondgebied toelaten.
Duitsland heeft haar besluit om Marokko uit te sluiten niet willen rechtvaardigen. De lijst van de EU zal om de twee weken worden bijgewerkt.
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots