30 augustus 2020 - 19:40 - Wereld
Spanje heeft haar luchtruim gesloten voor inwoners van Marokko. Dat staat in het nieuw staatsblad van het Zuid-Europees land.
Marokko staat niet meer in de lijst van veilige landen van de Europese Unie. Spanje heeft als gevolg besloten om het advies van de EU te volgen en geen Marokkanen toe te laten. Dat bevestigt Fernando Grande-Marlaska, Spaanse minister van Binnenlandse zaken.
Volgens de bewindsman werd het besluit genomen omdat Marokko Spaanse onderdanen ook niet toelaat. Spanje is bereid haar grenzen voor Marokkanen te heropenen op voorwaarde van wederkerigheid.
Op 16 september om middernacht zal het besluit van Spanje worden herzien naargelang de epidemiologische situatie in Marokko, de samenwerking met het koninkrijk en het advies van de Europese Unie.
De lijst van veilige landen waarvan inwoners terug naar Europa mogen reizen, omvat elf landen: Australië, Canada, Georgië, Japan, Nieuw-Zeeland, Rwanda, Zuid-Korea, Thailand, Tunesië, Uruguay en China.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren