Zoeken

Marokko net niet van EU-lijst veilige landen gehaald

15 juli 2020 - 20:00 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De Europese Unie heeft begin deze week de lijst bijgewerkt van veilige landen waarvan de inwoners terug naar Europese landen mogen reizen. Marokko werd na lange onderhandelingen op de lijst behouden.

Tijdens de update vroegen meerdere landen dat Marokko en Algerije van de lijst zouden worden gehaald. Na onderhandelingen werd echter besloten om inwoners uit de twee Noord-Afrikaanse landen voorlopig nog toe te laten.

Reuters bericht dat 55 procent van de landen van de EU, die samen 65 procent van de Europese bevolking vertegenwoordigen, voor het behoud van Marokko en Algerije hebben gestemd.

Twee landen werden wel uit de lijst gehaald, met name Servië en Montenegro. Dertien niet EU-landen worden als veilig beschouwd: Algerije, Australië, Canada, China, Georgië, Japan, Marokko, Nieuw-Zeeland, Rwanda, Zuid-Korea, Thailand, Tunesië en Uruguay.

Lees meer

Marokko blijft op EU-lijst onveilige landen

Marokko blijft op de rode EU-lijst van onveilige landen staan. De reisbeperkingen van en naar Marokko die EU-landen hanteren, worden daarmee niet afgeschaft.

België weigert toegang aan Marokkanen

België heeft besloten om haar grenzen dicht te houden voor mensen uit Marokko. Het koninkrijk staat nochtans op de lijst van vijftien "veilige landen" wiens onderdanen sinds de...

Europa heft inreisverbod op voor Marokkanen

De landen van de Europese Unie hebben dinsdag het inreisverbod voor mensen uit veertien "veilige landen", waaronder Marokko, opgeheven.

Duitsland vroeg om Marokko op rode lijst te zetten

Duitsland zorgde ervoor dat Marokko van de lijst van veilige landen van de Europese Unie werd gehaald. Frankrijk wilde het koninkrijk op de lijst houden.

Marokko niet meer op EU-lijst veilige landen

Marokko is vrijdag van de lijst van veilige landen van de Europese Unie gehaald. Het besluit van de EU volgt op het snelgroeiend aantal coronabesmettingen in het land.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team