23 februari 2023 - 14:00 - Wereld
Duitsland toont interesse in Marokkaanse arbeidskrachten en heeft Marokko op de lijst gezet van negen landen waar het van plan is migratiecentra op te zetten.
Om het tekort aan gekwalificeerde arbeidskrachten aan te vullen, is Duitsland van plan om migratiecentra op te zetten in negen landen, waaronder Marokko, Tunesië, Egypte en Indonesië. Dit project werd in Ghana gepresenteerd door Hubertus Heil, de Duitse minister van Werkgelegenheid, en zijn collega verantwoordelijk voor Ontwikkeling, meldt RFI. "We moeten alle mogelijke opties gebruiken, zowel in ons land als in het buitenland, om gekwalificeerde arbeidskrachten aan te trekken", aldus Heil.
Lees ook: Portugese hotels zoeken Marokkaanse werknemers
Via deze centra wil Berlijn gekwalificeerde arbeidskrachten selecteren die naar Duitsland willen emigreren. Volgens de Duitse ontwikkelingsminister Svenja Schulze zal deze oplossing, die zal helpen het belangrijke tekort aan gekwalificeerde arbeidskrachten in het Europees land te verminderen, voor iedereen voordelig zijn.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots