3 maart 2021 - 11:20 - Wereld
Duitsland heeft gereageerd op het besluit van Marokko om alle contacten en interacties op te schorten met zowel de ambassade in Rabat als alle Duitse samenwerkingsorganisaties en politieke stichtingen.
"Wij hebben nota genomen van de berichten in de media," zei Heiko Maas, de Duitse minister van Buitenlandse Zaken. Volgens Duitse media is de precieze context van Marokko’s besluit om alle contacten en interacties op te schorten met de ambassade in Rabat en met Duitse samenwerkingsorganisaties en politieke stichtingen nog onduidelijk. Het ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat de betrekkingen met het koninkrijk "altijd nauw, vriendschappelijk en zonder spanningen waren".
In Duitse media wordt echter wel toegegeven dat er momenteel verschillende wrijvingspunten zijn tussen Rabat en de federale regering. Eén daarvan is het standpunt van Duitsland over de Sahara. De Duitse regering heeft kritiek geuit op het besluit van de VS om de soevereiniteit van Marokko over de Sahara te erkennen. Een ander punt van wrijving is dat Rabat buitenspel is gezet bij de onderhandelingen over de toekomst van Libië tijdens een conferentie in Berlijn in januari 2020.
Nasser Bourita, Marokkaans minister van Buitenlandse Zaken, Afrikaanse Samenwerking en Marokkaanse diaspora, heeft maandag een officiële brief gestuurd naar de premier en andere leden van de regering, om hen op te roepen alle contacten te verbreken met "de Duitse ambassade in Marokko wegens diepe misverstanden met de Bondsrepubliek Duitsland over fundamentele kwesties van het Koninkrijk Marokko".
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?