Zoeken

DNA-test bewijst onschuld Marokkaan na jaren cel in Frankrijk

11 oktober 2016 - 19:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Hij claimt al ruim twintig jaar zijn onschuld en hij had gelijk. Een DNA-onderzoek heeft bewezen dat Omar Raddad geen moordenaar was.

Omar Raddad was in 1994 in Frankrijk tot 18 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de moord op zijn werkgeefster Ghislaine Marchal. De vrouw was drie jaar eerder dood aangetroffen in haar woning. Op de muur was met bloed « Omar Raddad m’a tuer » (Omar Raddad heeft me vermoord) geschreven.

Vier jaar na zijn veroordeling kreeg Raddad gratie van Jacques Chirac op vraag van wijlen Koning Hassan II.

In 2002 toonde een eerste DNA-onderzoek aan dat het niet het bloed van Omar Raddad was dat in de woning was gevonden maar het Fransegerecht had de resultaten van de analyses ongeldig verklaard.

Sindsdien probeert Omar Raddad zijn onschuld te bewijzen. De zaak is nog niet gedaan. Nieuwe sporen werden op een deur van de woning van het slachtoffer gevonden en zullen worden geanalyseerd.

Lees meer

Rechter weigert huwelijk "overspelige islamisten" in Marokko

De rechtbank heeft het traditioneel huwelijk van de overspelige leden van de MUR-beweging Fatima Nejjar en Omar Benhammad geweigerd.

Imam moskee Hassan II Omar Al Kazabri onder vuur om uitspraken over « obscene naaktheid »

Omar Al Kazabri, Imam van de Hassan II moskee in Casablanca, kwam onder vuur te liggen na uitspraken op Facebook over de « obscene naaktheid » van Marokkaanse vrouwen.

Voormalige burgemeester Marrakech tot gevangenisstraf veroordeeld

Omar Jazouli, voormalige burgemeester van Marrakech, is donderdag in beroep tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een jaar veroordeeld.

Agent dood aangetroffen in Beni Mellal

In het Marokkaanse Beni Mellal is een onderofficier van de Koninklijke Gendarmerie donderdag dood aangetroffen.

Celstraf voor « overspelige islamisten » in Marokko

Het vonnis is eindelijk geveld: de twee verantwoordelijken van de islamitische beweging MUR, Omar Benhammad en Fatima Nejjar, zijn door de rechtbank van Benslimane veroordeeld...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team