1 maart 2024 - 18:00 - Marokko
In Nederland zal de Ramadan op 11 maart van start gaan. Volgens astronomische berekeningen begint de heilige maand in Saoedi-Arabië namelijk op 11 maart. Nederland volgt Saoedi-Arabië.
Marokkaanse astronomen verwachten dat de Ramadan daarentegen op 12 maart van start gaat in Marokko.
Lees ook: 2M onthult programmering voor Ramadan 2024
Gedurende Ramadan, de negende en heiligste maand van de islamitische kalender, vasten moslims van zonsopgang tot zonsondergang. Dit betekent dat zij zich onthouden van eten, drinken, roken en intieme relaties. De precieze tijden van zonsopgang en -ondergang variëren per land en tijdzone.
Naast vasten en extra gebeden, is het ook gebruikelijk om tijdens Ramadan de Umrah te verrichten, een kleinere pelgrimstocht naar Mekka die het hele jaar door kan worden gedaan. Sommige mensen kiezen ervoor om de Umrah te combineren met Ramadan vanwege de bijzondere sfeer die de heilige maand met zich meebrengt.
Lees ook: Ramadan 2024: strenge controles op Marokkaanse markten
De exacte data van Ramadan ze één of twee dagen voor het begin van de vastenmaand officieel bekend worden gemaakt na de waarneming van de maansikkel.
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima
Amerikaanse school beschuldigt verantwoordelijke in Marokko van gronddiefstal
Tanger-Tetouan-Al Hoceima: 53 nieuwe hotels gepland