1 maart 2024 - 18:00 - Marokko
In Nederland zal de Ramadan op 11 maart van start gaan. Volgens astronomische berekeningen begint de heilige maand in Saoedi-Arabië namelijk op 11 maart. Nederland volgt Saoedi-Arabië.
Marokkaanse astronomen verwachten dat de Ramadan daarentegen op 12 maart van start gaat in Marokko.
Lees ook: 2M onthult programmering voor Ramadan 2024
Gedurende Ramadan, de negende en heiligste maand van de islamitische kalender, vasten moslims van zonsopgang tot zonsondergang. Dit betekent dat zij zich onthouden van eten, drinken, roken en intieme relaties. De precieze tijden van zonsopgang en -ondergang variëren per land en tijdzone.
Naast vasten en extra gebeden, is het ook gebruikelijk om tijdens Ramadan de Umrah te verrichten, een kleinere pelgrimstocht naar Mekka die het hele jaar door kan worden gedaan. Sommige mensen kiezen ervoor om de Umrah te combineren met Ramadan vanwege de bijzondere sfeer die de heilige maand met zich meebrengt.
Lees ook: Ramadan 2024: strenge controles op Marokkaanse markten
De exacte data van Ramadan ze één of twee dagen voor het begin van de vastenmaand officieel bekend worden gemaakt na de waarneming van de maansikkel.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen