13 januari 2024 - 17:00 - Marokko
De startdatum van de ramadan in Marokko is bekend. Het ministerie van Islamitische Zaken en Habous heeft zojuist zijn voorspellingen bekendgemaakt.
De Marokkanen weten al wanneer de Ramadan dit jaar begint. In een verklaring, gepubliceerd op vrijdag, heeft het ministerie van Habous en Islamitische Zaken aangegeven dat de eerste dag van de maand Rajab van het jaar 1445 van de Hidjra op zaterdag 13 januari 2024 valt.
Lees ook: Ramadan 2024: stijgende prijzen baren Marokkanen zorgen
Ook bevestigde het ministerie dat het de nieuwe maansikkel van de maand Rajab van het jaar 1445 heeft waargenomen na zonsondergang op vrijdag 29 Jumada al-Thani 1445, overeenkomend met 12 januari 2024. Het departement van Ahmed Toufiq heeft de waarneming van de nieuwe maan bevestigd, in overeenstemming met religieuze regels.
Lees ook: Data Ramadan en religieuze feestdagen in 2024 in Marokko
Volgens astronomische berekeningen, gebaseerd op nauwkeurige wetenschappelijke regels, zal de eerste dag van de Ramadan, de heilige vastenmaand voor de islam, dit jaar plaatsvinden op 11 maart 2024. Het einde van de Ramadan wordt een maand later verwacht, bij het begin van de volgende maancyclus, rond 10 april 2024.
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)