14 mei 2024 - 15:00 - Wereld
Spanje is op zoek naar Marokkaanse cybercriminelen die vanuit Marokko en de enclaves Ceuta en Melilla opereren. Ze zouden tal van slachtoffers in Spanje hebben gemaakt.
De Spaanse politie is op zoek naar dertig Marokkanen die verdacht worden van cybercriminaliteit. De verdachten, die in Marokko, Ceuta en Melilla wonen, zouden websites van bedrijven in verschillende landen hebben gehackt. Volgens de Spaanse autoriteiten hebben deze vermeende cybercriminelen meer dan een miljoen euro verdiend door het hacken van persoonsgegevens en oplichting via internet.
Lees ook: Cybercriminaliteit is een constante bedreiging voor Marokko
De werkwijze is simpel. De criminelen sturen valse e-mails van bankinstellingen, telecombedrijven of vertrouwde personen naar hun slachtoffers, met het verzoek om hun persoonlijke of financiële gegevens te verstrekken. Vervolgens gebruiken ze deze informatie om geld van de bankrekeningen van de slachtoffers te stelen of hun identiteit te gebruiken om misdaden te plegen.
Lees ook: Marokkaanse bedrijven: betalen of gegevenslek riskeren door hackers
Volgens rapporten zouden deze Marokkaanse hackers veel slachtoffers hebben gemaakt in Ceuta. Er zijn veel klachten over grootschalige oplichting in de autonome stad ingediend, wat de Spaanse veiligheidsdiensten zorgen baart. De rapporten benadrukken de "vindingrijkheid van de Marokkanen" die verschillende trucs gebruiken om zowel Spanjaarden als Marokkanen die in Spanje wonen of buitenlandse toeristen op te lichten. Gezien de omvang van het probleem, roepen de Spaanse autoriteiten op tot waakzaamheid.
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België