Zoeken

Corrupte rechters opgepakt in Rabat

13 december 2012 - 22:07 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Twee rechters werden maandag op heterdaad betrapt toen ze 20.000 dirham aan steekpenningen ontvingen. De inspectiedienst van het ministerie van justitie was hen al een tijdje op het spoor.

De daders zijn de eerste plaatsvervangende aanklager bij het ​​Gerecht van eerste aanleg in Salé, en een adviseur van de afdeling financiële misdaden bij het Hof van beroep in Rabat.

Beiden hadden aan de echtgenote van een overleden rechter, 20.000 dirham gevraagd om in te grijpen in een zaak behandeld door het parket van Rabat.

Justitieminister Mustapha Ramid heeft persoonlijk ingegrepen, om de twee op heterdaad te doen betrappen. Beide rechters, opgepakt in een café in Hay Riad, Rabat, werden aangeklaagd voor corruptie.

In 2011 zijn 4415 corruptiezaken behandeld door Marokkaanse rechtbanken. Corruptiezaken waarbij rechters betrokken zijn, worden vaak stil gehouden.

Een lijst van corrupte rechters en publieke figuren, moest in 2011 worden vrijgegeven door de instantie belast met de bescherming van publieke eigendommen, maar daar is nooit iets van gekomen.

Heb jij al te maken gehad met corruptie in Marokko?

Lees meer

Corrupte agenten opgepakt in Beni Mellal

Twee corrupte politieagenten zijn vorige week aangehouden in Tizi n’Isly, regio Beni Mellal. De twee werden op heterdaad betrapt door inspecteurs van de Koninklijke Gendarmerie.

Corrupte agenten opgepakt in Guelmim na filmpje op internet

Twee agenten van de Koninklijke gendarmerie gestationeerd in de regio Guelmim, werden opgepakt nadat een filmpje op internet verscheen waarin ze steekpenningen krijgen.

Drie rechters beschuldigd van corruptie in Taza

Drie rechters uit Taza zijn zondag gehoord door de procureur-generaal van Fez, omdat een gerechtsdeurwaarder meent hen 400.000 dirham steekpenningen te hebben gegeven. Het geld...

Zorgen in Marokko om corruptie binnen parlement

Mohamed Lahssaini, gemeenteraadsvoorzitter van Sidi Yahya El Gharb en Kamerlid van de Constitutionele Unie, is woensdag opgepakt terwijl hij steekpenningen aannam.

Corrupte agenten betrapt dankzij bewakingscamera in Rabat

In Rabat zijn drie corrupte politieagenten, niet ver van het centrum, op heterdaad betrapt dankzij bewakingscamera’s . In de hoofdstad zorgt hun aanhouding voor enige ophef.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team