13 december 2012 - 22:07 - Marokko
Twee rechters werden maandag op heterdaad betrapt toen ze 20.000 dirham aan steekpenningen ontvingen. De inspectiedienst van het ministerie van justitie was hen al een tijdje op het spoor.
De daders zijn de eerste plaatsvervangende aanklager bij het Gerecht van eerste aanleg in Salé, en een adviseur van de afdeling financiële misdaden bij het Hof van beroep in Rabat.
Beiden hadden aan de echtgenote van een overleden rechter, 20.000 dirham gevraagd om in te grijpen in een zaak behandeld door het parket van Rabat.
Justitieminister Mustapha Ramid heeft persoonlijk ingegrepen, om de twee op heterdaad te doen betrappen. Beide rechters, opgepakt in een café in Hay Riad, Rabat, werden aangeklaagd voor corruptie.
In 2011 zijn 4415 corruptiezaken behandeld door Marokkaanse rechtbanken. Corruptiezaken waarbij rechters betrokken zijn, worden vaak stil gehouden.
Een lijst van corrupte rechters en publieke figuren, moest in 2011 worden vrijgegeven door de instantie belast met de bescherming van publieke eigendommen, maar daar is nooit iets van gekomen.
Heb jij al te maken gehad met corruptie in Marokko?
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf