16 juni 2024 - 21:20 - Wereld
De Marokkaanse gemeenschap in Ceuta is in rouw na de dood van Mina (47) en Houda (10), die omkwamen bij een gasexplosie in een appartementsgebouw in Antwerpen, België.
De president van Ceuta, Juan Vivas, heeft in naam van alle inwoners van de enclave zijn medeleven betuigd aan de familie en vrienden van de slachtoffers. De explosie op donderdag verwoestte de bovenste verdieping van het gebouw in de gemeente Hoboken.
Lees ook: Meerdere Marokkanen omgekomen bij zware ontploffing in Antwerpen (video)
Naast Mina Marc en haar dochter Houda zijn er nog twee andere mensen omgekomen bij de explosie. Een van de slachtoffers is een 53-jarige Marokkaan, Mostafa Zitouni Mouhsin, die al twee jaar in België woonde. Het vierde slachtoffers is Mohamed Boulahkrif, 44 jaar, die nog maar enkele minuten terug was van zijn nachtwerk. Allen worden in Marokko begraven.
Mina en Houda waren pas kort in België. Houda zat op een speciale basisschool in Antwerpen en was sinds haar derde betrokken bij de Down-syndroomvereniging in Ceuta. De school in Ceuta waar Houda zat, heeft haar met veel warmte herdacht.
Lees ook: Dode en gewonden bij ontploffing in Tanger
De gasexplosie heeft de Marokkaanse gemeenschap in Ceuta diep geschokt. Er zijn condoleanceregisters geopend in de stad waar mensen hun medeleven kunnen betuigen.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip
Oorlogsdreiging: Spaanse ambassadeur waarschuwt voor Marokko