18 mei 2024 - 17:00 - Economie
Casablanca gaat de belastingen en tarieven voor het openbaar vervoer verhogen. De maatregelen, aangekondigd door burgemeester Nabila Rmili, zijn bedoeld om de stadskas te spekken en de financiering van grote projecten in het kader van de Afrika Cup 2025 en het WK 2030 mogelijk te maken.
Het jaarlijkse budget van de stad zou moeten stijgen tot 5,65 miljard dirham. Om dit te bereiken streeft de gemeente ernaar de fiscale inkomsten met 10% per jaar te verhogen. Dit zal resulteren in een verhoging van de belastingen op bedrijfspanden en beroepen, met name:
Lees ook: Casablanca komt met hogere tarieven en boetes
– Conformiteitscertificaat: voor het verkrijgen van dit document wordt voortaan een vast bedrag van 5000 dirham geëist.
– Exploitatievergunning: voor de exploitatievergunning van bedrijfspanden wordt een vast bedrag van 2000 dirham toegepast.
– Vergunning voor het uitoefenen van activiteiten: voor de vergunning voor het uitoefenen van commerciële, industriële of ambachtelijke activiteiten wordt een vast bedrag van 3000 dirham toegepast.
– Feestzalen: voor de exploitatievergunning van feestzalen wordt een vast bedrag van 50.000 dirham toegepast.
Lees ook: Tram wordt duurder in Casablanca
Naast de belastingverhoging heeft de gemeenteraad ook de tariefverhoging van het openbaar vervoer officieel gemaakt. De kaartjes voor trams en bussen worden respectievelijk 1 dirham en 2 dirham duurder. De oplaadbare pas gaat van 15 dirham naar 30 dirham.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje