10 januari 2025 - 06:00 - Marokko
Het is afgelopen met de ’gele hesjes’ in Casablanca. De gemeente grijpt in tegen de illegale parkeerwachters die de straten van de economische hoofdstad onveilig maken.
In een brief aan de districtsvoorzitters heeft de gemeente bevolen om alle vergunningen voor het bewaken van auto’s, motoren en andere voertuigen op de openbare weg in te trekken.
Lees ook: Tanger trekt alle vergunningen van parkeerwachters in
Deze strenge maatregel maakt deel uit van een bredere aanpak tegen de illegale bezetting van de openbare ruimte. Ook andere steden in Marokko, zoals Tanger, hebben al soortgelijke stappen genomen. De autoriteiten klagen over "illegaal gedrag" en "schadelijke praktijken" van deze zelfbenoemde parkeerwachters, die automobilisten dwingen te betalen voor een parkeerplek.
Lees ook: Parkeermaffia in Marrakech neemt stad over
Het is strafbaar om geld te eisen voor parkeren op de openbare weg. Het wordt gezien als oplichting, fraude en afpersing.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Nieuw record verbroken in Marokko