1 januari 2025 - 13:00 - Marokko
Mensenrechtenactivisten in Marrakech luiden de noodklok over de ’parkeermaffia’ die de stad in haar greep houdt. Deze ’maffia’ controleert alle parkeerplaatsen, of het nu gaat om auto’s, motoren of fietsen.
De parkeerwachters, vaak met een crimineel verleden, eigenen zich parkeerplaatsen toe en eisen woekerprijzen, vooral nu Marokko zich opmaakt voor grote internationale evenementen zoals de Afrika Cup en het WK voetbal.
Lees ook: Parkeerwachters opgepakt bij Djemaa el Fna in Marrakech
Niet alleen openbare parkeerplaatsen worden bezet, maar ook privéterreinen, meldt Rue20. Bedrijven met een vergunning van de gemeente Marrakech voor het exploiteren van parkeerplaatsen besteden het innen van parkeergeld uit aan deze individuen. Op deze parkeerplaatsen, die oorspronkelijk bedoeld waren voor auto’s, worden ook motoren en fietsen toegelaten, wat in strijd is met de vergunning.
Lees ook: Parkeerwachters negeren gratis parkeren in Agadir
Het illegaal parkeren van auto’s op trottoirs is doodnormaal geworden in Marrakech. Voetgangers moeten daardoor over de rijbaan lopen, wat levensgevaarlijk is. Kinderen en ouderen zijn extra kwetsbaar door de hoge snelheid van het verkeer en het grote aantal ongelukken. Deze chaotische situatie brengt de veiligheid van burgers in gevaar en verstoort de verkeersdoorstroming.
Franse topchef Guillaume Galvez kiest voor Marokko (video)
Nederlandse premier Dick Schoof gehoord over gelekte staatsgeheimen aan Marokko
Chinese autofabriek in Marokko: 20.000 wagens in de maak
Badr Hari veroordeeld voor mishandeling ex-vrouw
Woningmarkt Marokko: kloof groeit
Honderden gevangenen in Marokko mogen cel verlaten dankzij nieuwe wet
Franse topchef Guillaume Galvez kiest voor Marokko (video)
Woningmarkt Marokko: kloof groeit
Honderden gevangenen in Marokko mogen cel verlaten dankzij nieuwe wet
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie