4 maart 2024 - 19:00 - Marokko
De Marokkaanse vereniging ter bescherming van artiesten overweegt juridische stappen te ondernemen tegen cafés en restaurants die weigeren auteursrechten te betalen voor het gebruik van hun werk.
De vereniging reageert hiermee op de aanhoudende weigering van café- en restauranteigenaren om te voldoen aan de wetgeving op het gebied van auteursrechten. De vereniging beschuldigt hen van "illegale en provocerende praktijken" en van het "schenden van de wet".
Lees ook: Cafés en restaurants in Rabat staken tegen nieuwe belastingen
De kwestie kwam in het nieuws nadat de voorzitter van de nationale federatie van café- en restauranteigenaren de wet op auteursrechten opnieuw bekritiseerde en stelde dat zijn leden geen auteursrechten zullen betalen.
De vereniging voor artiestenbescherming wil nu de rechter inschakelen om "de rechten van Marokkaanse artiesten en creatieve professionals te verdedigen". Ze benadrukken dat de te betalen bedragen geen "belastingen" zijn, maar "rechten die de wet toekent aan de rechthebbenden".
Lees ook: Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
Het Bureau voor Auteursrechten en Naburige Rechten, dat verantwoordelijk is voor de inning van de rechten, benadrukt dat het handelt binnen de grenzen van de wet. "We opereren in het kader van de wet die ons de status geeft van een publiekrechtelijke rechtspersoon met financiële autonomie", aldus de directeur van het bureau.
Achraf Hakimi: "We gaan hem beroven"
Deze souvenirs moet je zeker niet meenemen uit Marokko
Hermès-miljardair die fortuin aan Marokkaanse tuinman wilde laten, aangeklaagd
Belg betaalt €250 voor taxirit van €116 door Eid ul-Adha
Vakantie in Marokko onbetaalbaar voor Marokkaanse diaspora
Uren wachten, geen water, geen schaduw... hel aan grens Melilla
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"